Ruch na kanale przez Mierzeję Wiślaną nieco mniejszy niż zaraz po otwarciu
Od czasu otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną prześluzowano blisko 400 jednostek, w większości turystycznych. Były to jednostki pod banderami niemiecką, francuską, szwedzką, norweską i polską. Około 30 proc. z nich jako port docelowy deklarowało Elbląg, około 15 proc. Krynicę Morską, a około 10 proc. Górki Zachodnie i Gdańsk.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=20114919362606241439)


