Ciepłownicy o dekarbonizacji Polski. Do 2050 r. nie zdążymy…
Branżę ciepłowniczą i energetyczną czeka w najbliższych latach wiele zmian. Celem strategicznym, wyznaczonym przez Unię Europejską, jest pełna “dekarbonizacja”, czyli zakończenie wykorzystywania paliw kopalnych - węgla i gazu. Zdaniem polskich ciepłowników realizacja takiego wyzwania do roku 2050 jest nierealna.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=16015524232606241840)

