Gorzów Wielkopolski inwestuje w retencję: czas na największe przedsięwzięcia
Od 2017 r. miasto prowadzi zadania inwestycyjne dotyczące zagospodarowania wód opadowych. Projekt uzyskał dofinansowanie, które pozwala na budowę zbiorników retencyjnych, kanalizacji deszczowej, separatorów, zbiorników podziemnych i wielu innych urządzeń zagospodarowujących i oczyszczających wodę.
![ad1a KGO kompleksowa 2026 [17.06.-02.09.26]](https://portalkomunalny.pl/wp-content/uploads/2026/06/baner_kgo_2026_abrys1320-x-250-px-1.png?pas=12021268722606261106)

