1 / 21

Największa w Polsce lekcja o wodzie od wczoraj odbywa się w Sosnowcu. Bierze w niej udział 1000 przedszkolaków i uczniów z województwa śląskiego.

Targi Hydro Silesia to impreza dla specjalistów z branży wodociągowej. Jednak organizatorzy wzbogacili je o część edukacyjną, do której zaprosili kilka firm wodociągowych z województwa śląskiego. To one stworzyły edukacyjny labirynt o powierzchni 620 m kw. pełen atrakcji, w których bierze udział 1000 dzieci. Tematem przewodnim jest oczywiście woda.

Dzieci mogą wykonać m.in. doświadczenia związane z wodą, przy wykorzystaniu naturalnych składników, takich jak woda, cukier, miód czy olej. Jest też zespół zajmujący się badaniem smaku i zapachu wody w sposób zbliżony do tego, jak bada się wino.

Śląski grafficiarz Franek Mysza wspólnie z dziećmi tworzy ogromny 10-metrowy obraz, nawiązujący do tematyki wodnej.

Podczas targów HydroSilesia można też zobaczyć dwa kosmiczne łaziki Dąbrowskich Wodociągów. Są podobne do tych z Marsa, jednak nie służą do monitoringu czerwonej planety, ale analizy rur w sieci kanalizacyjnej. Dzięki kilkunastu oczom mrugającym autofocusem i tytanowej konstrukcji są w stanie wykryć każdą awarię i stworzyć obraz 3D podziemnego miasta zbudowanego z sieci rur.

Przedstawiciele Katowickich Wodociągów opowiadają dzieciom o procesie oczyszczania ścieków. Potem dzieci mogą ze specjalnie przygotowanych elementów zbudować swoją oczyszczalnię.

Laboratorium wiedzy stworzyły Dąbrowskie Wodociągi, Katowickie Wodociągi, Sosnowieckie Wodociągi i Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów.

Czytaj więcej

Skomentuj