Zakończono realizację I etapu inwestycji, dzięki której w finalnym efekcie do ponad sześciuset mieszkań na osiedlu Dźbów w Częstochowie zostanie doprowadzona sieć gazownicza, a budynki poddane zostaną termomodernizacji.

Programem ograniczenia niskiej emisji dla osiedla Dźbów objęto ogółem 610 lokali w 39 budynkach komunalnych. Inwestorem jest Gmina Miasto Częstochowa, natomiast inwestorem zastępczym (operatorem programu) jest zarządzający nieruchomościami Zakład Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” Sp. z o.o. w Częstochowie. Finansowanie inwestycji zapewniają Gmina Częstochowa oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zakres inwestycji pod nazwą „Program ograniczenia niskiej emisji dla osiedla Dźbów” to:
– gazyfikacja osiedla (budowa sieci zewnętrznej, przyłączy do budynków i instalacji wewnętrznych gazu),
– wykonanie instalacji etażowych ogrzewania gazowego oraz instalacji ciepłej wody w oparciu o dwufunkcyjne kotły gazowe,
– modernizacja przewodów kominowych,
– docieplenie ścian zewnętrznych wraz z kolorystyką oraz stropów piwnic i strychu,
– wymiana stolarki okiennej i drzwiowej.

Efektem realizacji I etapu tego zadania jest zaopatrzenie 274 mieszkań w pełnostandardowe, nowoczesne instalacje wykorzystujące gaz w 13 gruntownie odnowionych budynkach. Odpowiadają one teraz w pełni wymogom w zakresie ochrony środowiska i ekonomicznego gospodarowania energią.

Obecnie jest na ukończeniu procedura wyboru wykonawcy na realizację II etapu Programu obejmującego kolejnych 247 lokali mieszkalnych i użytkowych w 12 budynkach. Przewidywane rozpoczęcie robót ma nastąpić jeszcze przed sezonem grzewczym. Zlecono także opracowanie dokumentacji kosztorysowo-budowlanej dla III etapu inwestycji. Zakończenie realizacji całości Programu jest planowane na przyszły rok.

źródło: czestochowa.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj