PILNE!

Z informacji o wyniku naboru na stanowisko Głównego Inspektora Ochrony Środowiska opublikowanej na stronie KPRM wynika, iż nowym GIOŚ zostanie Joanna Piekutowska

Toruń coraz bardziej zielony. Zobacz zdjęcia [GALERIA]

Toruń coraz bardziej zielony. Zobacz zdjęcia [GALERIA]
Judyta Więcławska
11.10.2019, o godz. 10:13
czas czytania: około 1 minuty
0

Toruń jest miastem bogatym w tereny zieleni, które zajmują ok. 30 proc. jego powierzchni. Gród Kopernika otacza pierścień lasów. Zieleń nadaje miastu specyficzny charakter, podkreśla jego walory historyczne i kulturowe, a także stwarza mieszkańcom dobre warunki do rekreacji i odpoczynku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Drugi dzień konferencji “Naturalne bogactwo miasta” upłynął uczestnikom na sesji w terenie. Istniała możliwość zapoznania się z parkami i placami miejskimi – Placem Rapackiego, gdzie planowane jest stworzenie węzła przesiadkowego; Parkiem Muzyków – nawiązującym swym projektem do układu historycznego ciągów i trawnika, będącym pierwszym parkiem tematycznym w Toruniu oraz z Parkiem WFOŚiGW, przylegającym do historycznej zabudowy, w której obecnie swą siedzibę ma WFOŚiGW.

Oprócz tego uczestnicy zwiedzili świeżo zagospodarowany Las Rudelka, który cieszy się sporym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców, a którego teren wzbogacają siłownia zewnętrzna, naturalny plac zabaw, wybieg dla psów, ścieżki edukacyjne oraz tor saneczkowy.

W ramach konferencji zwiedzono także Fort IV oraz dwie inwestycje, będące jeszcze w fazie realizacji: park miejski na nowo tworzonym osiedlu Jar oraz Park Pamięci w centrum miasta, który sąsiaduje z Koszarami Bramy Chełmińskiej (inaczej Fort B-66), w których powstaje Muzeum Twierdzy Toruń.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

DSK BIOODPADY 2024 [AD1d ODPADY] 16.01-27.02.24

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024