Prezydent Torunia Michał Zaleski nagrodził właścicieli najpiękniejszych ogródków i zieleńców w mieście. Rozstrzygnięcie konkursu “Toruń ogrodem” oraz uroczyste rozdanie dyplomów odbyło się 15 września 2009 r. w toruńskim Ogrodzie Zoobotanicznym.

Była to już dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu, w którym co roku rywalizuje kilkadziesiąt ogrodów i terenów zieleni. W tym roku zgłoszenia były przyjmowane do 15 lipca. Nadesłano ich w sumie 46 – wszystkie zostały zakwalifikowane do konkursu. Oceniała je komisja powołana przez prezydenta Torunia. W jej skład weszli przedstawiciele miasta, UMK, pracowników instytucji i stowarzyszeń zajmujących się ekologią oraz miejskich radnych.

Propozycje były oceniane w czterech kategoriach. Komisja brała pod uwagę takie kryteria, jak: architektura krajobrazu, wkomponowanie terenu zieleni w otaczającą zabudowę, kondycja rosnącej zieleni, sposób utrzymania świadczący o wykonywaniu niezbędnych zabiegów pielęgnacyjnych, wrażenie ogólne.

– Z roku na rok można zaobserwować, jak konkurs "Toruń Ogrodem" korzystnie wpływa na kształtowanie estetycznego wizerunku naszego miasta w oczach jego mieszkańców oraz gości. Zadbane, dobrze zagospodarowane parki, skwery i ogrody cieszą oko, a także są świadectwem tego, że mieszkańcy Torunia szanują środowisko przyrodnicze oraz doceniają korzyści płynące z życia w symbiozie z naturą – mówił do laureatów prezydent Michał Zaleski. – Dzięki Państwa pracy i wysiłkowi włożonemu w upiększanie terenów wokół domów i miejsc pracy, coraz powszechniejsza staje się dbałość o zieleńce, a tym samym oblicze Torunia staje się coraz bardziej atrakcyjne. Dziękuję Państwu za wytrwałość i mam nadzieję, iż będziecie dalej dbać o to, by wasze otoczenie, a tym samym nasze miasto było coraz piękniejsze.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj