Obie firmy podpisały list intencyjny – zamierzają podjąć współpracę, której celem ma być stworzenie jednostek napędowych i układów elektronicznych na potrzeby pojazdów zasilanych energią elektryczną.

W ramach wspólnego przedsięwzięcia obu koncernów powstać ma tani, ekonomiczny i przyjazny środowisku pojazd elektryczny. Niemcy z Volskwagena współpracują w tym zakresie także z innymi firmami, opracowując inne elementy konstrukcji auta. Prezes Volkswagena, Martin Winterkorn, uważa, że zanim będzie można skonstruować elektryczne auto, trzeba będzie poświęcić wiele czasu na badania i prace rozwojowe, zwłaszcza w zakresie technologii akumulatorów litowo-jonowych.

Toshiba rozpoczęła ostatnio masową produkcję nowego rodzaju baterii litowo-jonowej, przydatnej do zastosowań nie tylko w branży komputerowej ale również w przemyśle motoryzacyjnym. Układ Super Charge Ion Battery może w ciągu kilku minut ładowania uzupełnić do 90% swojej pojemności, oraz – jak przekonuje producent – jest znacznie mniej podatny na uszkodzenia czy zapalenie niż standardowe ogniwa.

źródło: IDG.pl


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj