W Krakowie od dziś rusza regularny transport po rzece Wiśle. Od Tyńca do Dąbia mieszkańców i turystów będą wozić kilkunastoosobowe jednostki pływające.

Miasto uruchamia regularną komunikację po Wiśle. Od poniedziałku, 22 czerwca rusza tramwaj wodny, który w tym sezonie będzie się zatrzymywał na pięciu przystankach. Cztery z nich udostępniło Miasto – na Zabłociu, koło Mostu Kotlarskiego, w rejonie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Kolnej oraz przy promowej przeprawie w Tyńcu. Piąty, koło Wawelu, należy do operatora tramwaju wodnego, firmy Aquafun.

– To na początek, bo cały czas trwają prace przy budowie kolejnych przystanków – mówi Jerzy Sasorski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej. Takie miejsca powstaną koło punktów przesiadkowych przy mostach Grunwaldzkim, Dębnickim, Piłsudskiego, Powstańców Śląskich, Zwierzynieckim i Wandy, przy planowanej przeprawie w ramach ulicy Nowopłaszowskiej, w rejonie ulic Sodowej i Widłakowej, przy stopniu wodnym Dąbie i ujściu rzeki Rudawy na Salwatorze oraz koło Yacht Clubu w Mogile.

W przyszłości, po uruchomieniu wszystkich przystanków, tramwaj wodny może stać się kolejnym elementem transportu miejskiego, a podróżowanie po Wiśle będzie bardziej opłacalne niż stanie w korkach. – Chcemy, by tramwaj wodny stał się jednym z istotnych elementów układu komunikacyjnego Krakowa, alternatywą dla mocno obciążonego ruchem Śródmieścia – mówi Urszula Filipowicz, wicedyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, na łamach dwutygodnika Kraków.pl.

źródło: krakow.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj