DHL będzie odpowiedzialny za organizację ekologicznych przewozów globalnych przesyłek w trakcie tegorocznej 15. konferencji klimatycznej ONZ 2009 w sprawie zmian klimatu. Usługi transportowe mają być realizowane w ramach programu Go Green, który zakłada przewozy bez emisji dwutlenku węgla.

Tegoroczne spotkanie, które odbywać się będzie w dniach 7-18 grudnia w Kopenhadze, skoncentruje się na zaplanowanych na rok 2010 działaniach na rzecz opóźniania zmian klimatu oraz adaptacji do nich. Uczestnictwo firmy DHL w Konferencji Klimatycznej ONZ to proekologiczna inicjatywa, którą firma przeprowadzi w ramach programu Go Green.

Program Go Green realizowany przez DHL to inicjatywa, której celem jest kalkulacja emisji dwutlenku węgla oraz wypracowanie rozwiązań, które ją ograniczą. Elementem programu Go Green jest usługa transportowa realizowana bez emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach usługi firma wprowadza wydajne energetycznie jednostki, pojazdy hybrydowe oraz nowoczesne technologie, które w ciągu kolejnych trzech lat przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 10%. DHL planuje, że dzięki tego rodzaju rozwiązaniom do roku 2020 emisja CO2 zostanie zmniejszona o 30%.

 

 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj