Polska Zielona Sieć inagurowała w Krakowie spływ tratwą po Wiśle. Działacze pokonają ponad 900 km płynąc w górę rzeki, aż do Gdańska. Spływ tratwą połączony jest z 5 całodniowymi piknikami w Krakówie, Kazimierzu Dolnym, Warszawie, Toruniu i Gdańsku.

Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Dla ochrony klimatu oraz bezpieczeństwa energetycznego rok 2009 jest kluczowy – w grudniu w Kopenhadze odbędzie się najważniejsza od lat konferencja ONZ na najwyższym szczeblu, gdzie ustalony zostanie klimatyczny plan ratunkowy. Zmiany klimatu to wyzwanie bez precedensu – zarówno dla polityków, jak i obywateli. Pełen letnich atrakcji spływ ma przybliżyć społeczeństwu wagę procesu negocjacji nowego porozumienia klimatycznego oraz zachęcić Polaków do podjęcia prostych działań na rzecz ochrony klimatu.

Organizatorzy gwarantują różnorodność atrakcji – happeningi, warsztaty naprawy i ozdabiania rowerów, pogadanki z ekspertami, wystawę portretującą Polaków podejmujących działania na rzecz ochrony klimatu, możliwość popedałowania na prądotwórczym rowerze, a nawet zaopiekowania się dotykoczułym Baobabem – symbolem wpływu zmian klimatycznych na florę i faunę. Wieczorami odbędą się koncerty oraz pokaz filmu Age of Stupid  – apokaliptycznej wizji przyszłości po katastrofie klimatycznej, z poruszającą muzyką Radiohead i Depeche Mode. Uczestnicy akcji będą mieli okazję podpisać się pod pilnym apelem klimatycznym do Premiera RP i zrobić sobie “klimatyczne zdjęcie”.

Będzie to najprawdopodobniej najbardziej atrakcyjne wydarzenie zw. z Kopenhagą w tym roku w Polsce. Będzie to na pewno okazja do spędzenia letniego  dnia w przyjemny i pożyteczny sposób. Zapraszamy!

Już teraz na stronie www.dlaklimatu.pl/Tratwa-dla-klimatu można znaleźć informacje dotyczące trasy spływu oraz foto/video reportaż.

Polska Zielona Sieć jest ogólnopolskim związkiem stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność na rzecz zrównoważonego rozwoju. 


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj