Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Trwają rozmowy przygotowujące Polskę do COP24

Trwają rozmowy przygotowujące Polskę do COP24
jw
16.05.2017, o godz. 14:45
czas czytania: około 2 minut
0

W Niemczech w Bonn trwa 46. sesja Organu Pomocniczego ds. Wdrożeń i Doradztwa Naukowo-Technicznego oraz sesja Grupy Roboczej ds. Porozumienia Paryskiego. W spotkaniach udział bierze wiceminister środowiska Paweł Sałek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Klimatycznej, który debatuje na temat organizacji w Polsce COP24.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Podczas pobytu w Bonn wiceminister Sałek dotychczas spotkał się m.in. z delegacjami Chin, Stanów Zjednoczonych, Francji oraz Estonii jako nadchodzącej prezydencji w Radzie UE.
Wiceszef MŚ rozmawiał także z Sekretarz Wykonawczą Ramowej Konwencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych ws. Zmian Klimatu Patrycią Espinozą. Spotkanie dotyczyło organizacji przez Polskę w 2018 r. najważniejszego globalnego forum poświęconego światowej polityce klimatycznej – 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24).

Polska będzie gospodarzem Konferencji Klimatycznej ONZ (tzw. COP – Conferences of the Parties) już po raz trzeci. Prezydencja COP pozwala Polsce na realny wpływ na globalny proces negocjacji polityki klimatycznej oraz jest szansą na jednoczesne wzmocnienie pozycji Polski na arenie międzynarodowej.

Wiceminister Sałek zwraca uwagę, że Polska chce kontynuować negocjacje klimatyczne w duchu przyjętego Porozumienia Paryskiego. – Przede wszystkim zależy nam na zapewnieniu powszechnego udziału wszystkich państw oraz dobrowolności wyboru sposobu ograniczania emisji i wykorzystania zasobów naturalnych – mówi.

Jako gospodarz COP24 Polska będzie dążyła do równowagi w wysiłkach państw bogatych i biednych. – Naszą ambicją jest, aby wyniki COP24 nie ograniczały się jedynie do rozwiązania problemu zmian klimatu, ale przyczyniły się także do przywrócenia społeczności międzynarodowej na ścieżkę zrównoważonego rozwoju, odpowiadając na wyzwania środowiskowe, gospodarcze i społeczne – podkreśla wiceminister Paweł Sałek. – Chcemy, aby wyniki COP24 doprowadziły do ustalenia pakietu wdrażającego Porozumienie Paryskie po roku 2020 – dodaje.

Obszarami rozmów polskiej delegacji w Bonn są również m.in. rolnictwo, budżet, technologie oraz nauka. Spotkania potrwają do 18 maja 2017 r.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Envicon – po enviconie od 13.12.2023 AD1A

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Ochrona środowiska
css.php
Copyright © 2024