Reklama

AD1A Targi Norymberga S.C. [20.05-28.06.24]

Turcja zainteresowana polskimi technologiami GreenEvo

Turcja zainteresowana polskimi technologiami GreenEvo
jwo
07.04.2015, o godz. 9:22
czas czytania: około 2 minut
0

Niedawna misja gospodarcza do Turcji, w której udział wzięło m.in. 10 laureatów konkursu GreenEvo odpowiedzialnych za najnowsze rozwiązania w świecie tzw. zielonych technologii, odniosła zamierzone skutki. Tureckich inwestorów zainteresowały przede wszystkim programy budowy małych, przydomowych oczyszczalni ścieków oraz te dotyczące polityki odpadowej.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD2 NIEBEZPIECZNE [31.05-17.07.24]

Liczę na nowe kontrakty naszych firm – laureatów GreenEvo podsumowuje misję gospodarczą w Turcji wiceminister środowiska Marcin Korolec.  Strona turecka była bardzo zainteresowana polskimi doświadczeniami w zakresie ochrony środowiska, szczególnie w obszarze zagospodarowania odpadów oraz energii ze źródeł odnawialnych.

W misji gospodarczej w Turcji udział wzięło 10 laureatów projektu Ministerstwa Środowiska GreenEvo. Podczas wyjazdu firmy uczestniczyły m.in. w dwóch forach gospodarczych – w Ankarze i Stambule. O potencjale polskich technologii środowiskowych minister Korolec dyskutował także na spotkaniach na szczeblu ministerialnym, m.in. w resorcie energii i zasobów naturalnych Turcji.

W trakcie misji został ponadto uzgodniony program współpracy z tureckim Ministerstwem Środowiska i Urbanizacji. W jego ramach planowana jest kolejna delegacja do Turcji z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Spraw Zagranicznych odpowiadających za projekt GreenEvo.

Misja gospodarcza w Turcji, na czele z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną, odbyła się w dniach 24-26 marca. W przedsięwzięciu udział wzięli m.in. sekretarz stanu w ministerstwie środowiska Marcin Korolec oraz ok. 150 przedstawicieli biznesu, w tym laureaci GreenEvo. Celem wydarzenia była promocja polskiej gospodarki oraz eksporterów i inwestorów.

Turcja pozostaje głównym partnerem Polski z obszaru Bliskiego Wschodu i Azji. Wstępne dane statystyczne z 2014 r.  wykazują, że obroty handlowe systematycznie rosną i wyniosły blisko 6 mld dolarów.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 wyzwania kontraktowe webinarium K. Babieracka [20.06-22.07.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do
css.php
Copyright © 2024