Ruszyła nowa kampania przypominająca o tym, że komputery zużywają dużo energii (a przy tym i pieniędzy) oraz przyczyniają się do globalnego ocieplenia klimatu.

Organizatorzy  mają na celu uwrażliwienie użytkowników komputerów na kwestie środowiskowe oraz zachęcenie ich do oszczędzania energii.

Kampania zorganizowana jest przez Climate Savers Computing Initiative oraz Environmental Protection Agency ENERGY STAR (USA) i skierowana głównie do uniwersytetów oraz kampusów uniwersyteckich. Jej celem jest zjednoczenie uczelni wyższych w walce z ociepleniem klimatu.

Wyzwanie rzucone uczelniom to zaangażowanie w program jak największej liczby studentów, wykładowców oraz innych pracowników danej uczelni pomiędzy 23 marca a 17 kwietnia. Dodatkowo w ramach akcji organizowany jest konkurs na najlepszy film obrazujący ideę projektu. Filmy można nadsyłać do 17 kwietnia. Zwycięzcy (uczelnia oraz film) zostaną ogłoszeni 22 kwietnia podczas Dnia Ziemi.

The Climate Savers Computing Initiative została założona w roku 2007 przez Google oraz Intel. Jej celem jest redukcja "komputerowych" emisji dwutlenku węgla o 54 miliony ton rocznie do roku 2010.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie www.powerdownfortheplanet.org

źróło: CSRinfo.org

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj