Reklama

ad1a KUBOTA [17.05-16.06.24]

Uczestnicy spotkań konsultacyjnych nie zobaczą projektu ROP

Uczestnicy spotkań konsultacyjnych nie zobaczą projektu ROP
szp
15.06.2021, o godz. 15:51
czas czytania: około 1 minuty
0

W czwartek, 17 czerwca odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących wprowadzenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Ich uczestnicy nie będą mogli jednak zapoznać się z projektem ustaw w tej sprawie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

Komunikat o spotkaniach konsultacyjnych ws. ROP pojawił się na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w piątek, 11 czerwca. Resort zaprasza do udziału w nich przedstawicieli wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach, organizacji odzysku opakowań, recyklerów odpadów opakowaniowych i samorządów. Tym razem nie przewidziano udziału przedstawicieli branży gospodarki odpadami.

Jeśli ktoś liczył, że podczas cyklu tych spotkań lub przed ich startem resort podzieli się projektem ustawy wdrażającej ROP, może poczuć rozczarowanie.

Jak przekazało ministerstwo, czerwcowe spotkania (organizowane przez ministra Jacka Ozdobę) mają na celu „omówienie koncepcji realizacji w Polsce zasady Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów w związku z nowymi wymaganiami wynikającymi z dyrektywy o odpadach”.

Sam projekt ustawy, nad którym prace w resorcie wciąż się toczą, „zostanie przedstawiony zgodnie z procesem legislacyjnym, podczas konsultacji publicznych”.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ad3b odpady TI-MA [13.05 – 26.05.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2024