W czwartek, 17 czerwca odbędzie się pierwsze z cyklu spotkań dotyczących wprowadzenia w Polsce rozszerzonej odpowiedzialności producentów. Ich uczestnicy nie będą mogli jednak zapoznać się z projektem ustaw w tej sprawie.

Komunikat o spotkaniach konsultacyjnych ws. ROP pojawił się na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w piątek, 11 czerwca. Resort zaprasza do udziału w nich przedstawicieli wprowadzających na rynek produkty w opakowaniach, organizacji odzysku opakowań, recyklerów odpadów opakowaniowych i samorządów. Tym razem nie przewidziano udziału przedstawicieli branży gospodarki odpadami.

Jeśli ktoś liczył, że podczas cyklu tych spotkań lub przed ich startem resort podzieli się projektem ustawy wdrażającej ROP, może poczuć rozczarowanie.

Jak przekazało ministerstwo, czerwcowe spotkania (organizowane przez ministra Jacka Ozdobę) mają na celu „omówienie koncepcji realizacji w Polsce zasady Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów w związku z nowymi wymaganiami wynikającymi z dyrektywy o odpadach”.

Sam projekt ustawy, nad którym prace w resorcie wciąż się toczą, „zostanie przedstawiony zgodnie z procesem legislacyjnym, podczas konsultacji publicznych”.

Czytaj więcej

Skomentuj