Komisja Europejska oraz MTV Networks International ogłosiły dzisiaj, kto wystąpi na trzecim finałowym koncercie w ramach kampanii „Play to Stop – Europe for Climate”. Będzie to Backstreet Boys. 7 grudnia w Kopenhadze grupa Backstreet Boys zagra koncert na otwarcie konferencji Narodów Zjednoczonych (NZ) w sprawie zmian klimatu.

– Mam nadzieję, że światowi liderzy osiągną sprawiedliwe i ambitne ogólnoświatowe porozumienie, które wprowadzi nas na ścieżkę zrównoważonego rozwoju. Mamy taki obowiązek wobec naszych dzieci i przyszłych pokoleń – mówi wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margot Wallström.

Rozpoczęta w lipcu 2009 r. kampania „Play to Stop – Europe for Climate” organizowana jest w 11 państwach członkowskich UE i obejmuje spoty telewizyjne, przekazy wideo w formie webcastów, gry i inne formy przekazu dotyczące przeciwdziałania zmianom klimatu jak również trzy koncerty z udziałem pierwszoplanowych międzynarodowych artystów.

Po koncercie Moby'ego w Sztokholmie, który miał miejsce 20 sierpnia i Editors w Budapeszcie 19 września, na trzecim i ostatnim koncercie z cyklu „Play to Stop” wystąpią Backstreet Boys. Kampania ma na celu podniesienie wśród młodych ludzi świadomości niebezpieczeństw wynikających ze zmian klimatu oraz znaczenia działań podejmowanych przez Unię Europejską w okresie poprzedzającym konferencję NZ w sprawie zmian klimatu.

W ramach tej kampanii młodych ludzi zachęca się do wymiany opinii nt. zmian klimatu oraz sposobów ochrony środowiska za pośrednictwem strony internetowej „Play to Stop” www.mtvplay4climate.eu .

Kampania „Play to Stop – Europe for Climate” prowadzona jest w Bułgarii, Danii, Francji, Niemczech, Polsce, Republice Czeskiej, Rumunii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech i w Zjednoczonym Królestwie. Tych 11 państw jest reprezentowanych przez ambasadorów ze świata rozrywki, którzy promują wysiłki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

 Będą nimi: bułgarska tenisistka Magdalena Maleeva, czeska piosenkarka Aneta Langerová, duńska piosenkarka Anna David, francuski aktor Paslac Légitimus, aktor z Niemiec Tobias Schenke, węgierski mistrz aerobiku Attila Katus, włoska gwiazda telewizyjna Paola Maugeri, polski prezenter telewizyjny Michał Piróg oraz Serban Miron Copot – rumuński działacz zajmujący się klimatem.


 

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj