1 / 2

Wspólne działania Ursusa i Grupy Azoty obejmą kooperację w obszarze wykorzystania alternatywnych źródeł energii, opartych o wysokiej jakości wodór. Pierwiastek ten dostarczany przez Grupę Azoty może stać się napędem dla pionierskich konstrukcji hybrydowych autobusów wodorowo-elektrycznych skonstruowanych przez spółkę Ursus.

Spółka Ursus i Grupa Azoty podpisały list intencyjny o współpracy w zakresie wspólnego opracowywania i wdrażania projektów dotyczących efektywnego rolnictwa oraz wykorzystania wodoru jako źródła energii dla ogniw paliwowych zasilających silniki elektryczne. Firmy połączą też siły w związku z propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych.

Przedmiotem przyszłej umowy będzie przygotowanie i realizacja wspólnych projektów badawczo-rozwojowych. Spółki zajmą się również propagowaniem i wdrażaniem działań edukacyjnych, których strategicznym celem jest wzrost konkurencyjności oraz innowacyjności działań obu stron, służących budowie nowoczesnej, polskiej gospodarki opartej na wiedzy.

– Jesteśmy przekonani, że wymiana wiedzy, informacji i doświadczeń z Ursusem wzmocni obie firmy. Grupa Azoty otwarta jest na poszukiwanie innowacji w przemyśle i rolnictwie, bliską współpracę z ośrodkami naukowymi i startupami technologicznymi o wysokim potencjale. Dlatego chcemy rozpocząć działania zmierzające do upowszechnienia nowoczesnych technologii w ramach inteligentnego rolnictwa oraz innowacyjnych niskoemisyjnych praktyk rolniczych – mówi dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty.

List intencyjny został podpisany przez Ursus i Grupę Azoty podczas Kongresu 590, odbywającego się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A-Arena w Jasionce koło Rzeszowa.

Czytaj więcej

Skomentuj