Władze Pietrowic Wielkich (woj. śląskie) chcą sfotografować wszystkie psy mieszkając w gminie. Urzędnicy stworzą album zdjęć, dzięki któremu łatwiej będzie wyegzekwować podatek za czworonoga i zadbać o bezpieczeństwo.

Jak informuje „Dziennik Zachodni”, dwóch pracowników urzędu gminy z aparatem fotograficznym, aby zewidencjonować wszystkie psy. Rozważano także wszczepianie zwierzętom elektronicznych chipów, ale jak tłumaczy Adam Wajda, sekretarz gminy, zgodnie z prawem gmina nie może nakazać właścicielom czworonogów ich stosowania.

W rejestrze znajdzie się m.in. zdjęcie psa, jego imię oraz nazwisko właściciela i jego numer telefonu. Dzięki rejestrowi łatwiej będzie kontrolować , czy właściciel zapłacił podatek, prościej także będzie zidentyfikować właściciela wałęsającego się i sprawiającego problemy psa.  W rejestrze będą wpisane również daty szczepień.
– Z jednej strony będziemy mogli przypominać właścicielom o tym obowiązku, a z drugiej, gdy już dojdzie do jakiegoś pogryzienia, będzie wiadomo, czy zwierzę było szczepione, czy też nie – mówi Andrzej Wawrzynek, wójt Pietrowic Wielkich.

źródło: Dziennik Zachodni


UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj