307 sztuk mebli wzbogaci przestrzeń miasta do końca tego roku. Gdański zarząd dróg i zieleni ogłosił właśnie przetarg nieograniczony na dostawę oraz montaż małej architektury.

Nowe meble zostaną zamontowane w 38 lokalizacjach w Gdańsku. Większość, bo aż 271 sztuk, będą stanowiły ławki. Będą one różnić się nie tylko wyglądem, ale również sposobem wykonania. Zamówiono modele: stalowo-drewniane, aluminiowo-drewniane, żeliwno-drewniane oraz betonowe. Dodatkowo na ulicach Gdańska pojawi się donic, siedem stojaków rowerowych, po sześć leżaków i siedzisk oraz cztery podpórki odpoczynkowe dla seniorów.

– Każdego roku na terenie miasta pojawia się coraz więcej nowych elementów małej architektury. Zyskujemy dzięki temu coraz większą przestrzeń do spędzania wolnego czasu i odpoczynku we wszystkich dzielnicach Gdańska – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej. Jak informuje wybrane lokalizacje są odpowiedzią na potrzeby mieszkańców. W ubiegłym roku Gdańsk wzbogacił się o 384 elementy małej architektury.

Zakup mebli miejskich będzie w dużej mierze finansowany ze środków miejskich bądź w ramach budżetu obywatelskiego. Termin składania ofert przetargowych upływa 31 sierpnia. Zamówione meble mają pojawić się w przestrzeni miasta do końca 2018 r.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj