20 maja 2009 roku z udziałem m.in. prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka oraz przedstawicieli Nadleśnictwa Gdańsk odbyła się konferencja prasowa dotycząca miejskich planów i etapów realizacji ścieżek rowerowych na terenach leśny w Gdyni.

Powierzchnia Gdyni w ponad połowie pokryta jest lasami. Gdyńskie lasy przecina sieć duktów, które służą nie tylko służbom leśnym, ale coraz częściej – korzystają z nich amatorzy rekreacji na rowerach. Samorząd Gdyni wraz z Nadleśnictwem Gdańsk drugi rok z rzędu realizuje wieloletni, rozpisany na etapy program prac, których celem jest urządzenie leśnych ścieżek rowerowych, tak by były one bezpieczne, oznakowane zgodnie ze standardami PTTK, wyposażone w tablice informacyjno – edukacyjne oraz miejsca wypoczynku a w sytuacjach koniecznych, były poddawane renowacji.

Pierwszy etap prac wykonanych przez Nadleśnictwo Gdańsk w 2008 roku na zlecenie Miasta Gdyni obejmował:

1. wytyczenie dwóch ścieżek rowerowych na terenach leśnych (Gdynia Witomino – Gdynia Demptowo, Gdynia Chwarzno- Gdynia Śródmieście ul. Wolności)
2. oznakowanie tych tras zgodnie ze standardami PTTK
3. wykonanie i ustawienia miejsc wypoczynku (stół, 2 ławy, zadaszenie – 2 komplety)
4. wykonanie i ustawienia 10 ław drewnianych
5. wykonanie i ustawienia tablic informacyjno-edukacyjnych (2 sztuki)
6. naprawa części nawierzchni wybranych odcinków ścieżek rowerowych

Koszt jaki poniosło miasto to 54.787 zł brutto. Na rok 2009 Miasto planuje wspólnie z Nadleśnictwem Gdańsk naprawę nawierzchni kolejnych odcinków tras Gdynia Witomino – Gdynia Demptowo, Gdynia Chwarzno – Gdynia Śródmieście, ul. Wolności – począwszy od projektu, realizacje, po nadzór. Koszt wszystkich prac szacowany jest na ok. 100.000 zł.

źródło: gdynia.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj