Reklama

AD1A ECOMONDO [19.09-15.10.23]

W Gliwicach zatrzymano transport toksycznych odpadów

W Gliwicach zatrzymano transport toksycznych odpadów
sr
19.10.2018, o godz. 10:12
czas czytania: około 1 minuty
2

Policjanci z Gliwic i Małopolski zatrzymali transport odpadów. Do Gliwic miał przyjechać z okolic Krakowa. Z naczepy wydobywał się chemiczny odór. Ciężarówka nie posiadała wymaganych tablic informacyjnych o przewożonym ładunku, kierowcy nie mieli dokumentów uprawniających do przewożenia niebezpiecznych odpadów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

STIHL baner 1B [04.09 – 31.10.23]

Policja nie dopuściła do nielegalnego pozbycia się toksycznych odpadów. Przewożąca je ciężarówka przyjechała z rejonu Krakowa do Gliwic, gdzie ładunek miał zostać zdeponowany. W sprawie wszczęto postępowanie. Policja ustala teraz jakie dokładnie odpady przewożono w pojeździe, jak bardzo toksyczne są dla środowiska oraz dokąd miały ostatecznie trafić.

Samochód ciężarowy zatrzymał się poza drogą, w rejonie ul. Królewskiej Tamy w Gliwicach. Nie posiadał przewidzianych prawem tablic informujących o niebezpiecznym ładunku. Ponadto transport nie był zgodny z dokumentacją przewozową, w której deklarowano przewóz piasku oraz kamieni.

Na miejsce przyjechały służby wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska i inspekcji transportu drogowego. Ciężarówkę zatrzymano i przetransportowano na bezpieczny parking.

W sprawie wszczęto postępowanie, które ustali jakie dokładnie odpady przewożono w pojeździe, jak bardzo toksyczne są dla środowiska oraz dokąd miały trafić. Policjanci ustalili już, kto kierował ciężarówką i do kogo ona należy. To mieszkańcy Gliwic w wieku 46 i 63 lat. Za nielegalną „utylizację” odpadów grozi do pięciu lat więzienia.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (2)


Ekoz

Komentarz #14310 dodany 2018-10-19 12:59:23

Tak to trwało przez lata. Bez wyciągania surowych konsekwencji. Biznes pozaewidencyjny kręcił się doskonale. Niestety. A głoszono, że Polska taka ekologiczna i zielona.Pewne grupy lobbowały wydawanie nowych przepisów. Czy tego nie widziano przez lata w kraju należącym do UE?

wrerw

Komentarz #14313 dodany 2018-10-19 13:25:10

Ekoz napisał/a:

Tak to trwało przez lata. Bez wyciągania surowych konsekwencji. Biznes pozaewidencyjny kręcił się doskonale. Niestety. A głoszono, że Polska taka ekologiczna i zielona.Pewne grupy lobbowały wydawanie nowych przepisów. Czy tego...

A myślisz że w UE jest lepiej?

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

poleco 2023 ad1d [12.09-18.10.23]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Odpady
css.php
Copyright © 2023