Eksperymenty, konkursy i quizy będą czekały na tych, którzy w najbliższą sobotę 29 września wybiorą się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Zakładzie Uzdatniania Wody Bielany na Festiwal Wody „Woda was zakręci” w Krakowie.

W programie m.in. laboratorium wody, w którym będzie można dowiedzieć się, jak obliczyć, ile wody zużywa przeciętna polska rodzina, czym różni się woda w rzece od wody z kranu i czy deszczówkę można pić.

W zwariowanym Laboratorium Dziadka Tadka czekać będzie natomiast cała gama pouczających eksperymentów. Tu coś paruje, bulgocze, przelewa się… Kto lubi działać twórczo, musi koniecznie zajrzeć do dekoratorni. A co kryje się pod tym hasłem – uczestnicy dowiedzą się na miejscu.

Miłośników zagadek organizatorzy imprezy zapraszają na stanowisko poławiaczy pytań. Nie zabraknie też słodkich pyszności i strefy relaksu, w której będzie można wypocząć i zatopić się w świecie bajek o Dziadku Tadku i jego wnuczku Olku – bohaterach serii kreskówek stworzonych przez wodociągi w celach edukacyjnych.

Spragnionych orzeźwi łyk kranówki z Zakładu Uzdatniania Wody Bielany. Wodę będzie można skosztować w wersji gazowanej i mocno schłodzonej, a także serwowanej z różnymi dodatkami. Organizatorzy udostępnią również swoje mobilne laboratorium, w którym będą badać wodę z krakowskich kranów. Na pasjonatów zabytkowych obiektów czeka zwiedzanie ponad 100-letniego zakładu uzdatniania.

Źródło: fakt.pl, Wodociągi Miasta Krakowa

Czytaj więcej

Skomentuj