W Lublinie wspólnie z mieszkańcami poprawiają estetykę miasta

W Lublinie wspólnie z mieszkańcami poprawiają estetykę miasta
jw
11.06.2019, o godz. 12:11
czas czytania: około 2 minut
0

W Lublinie trwają spotkania otwarte dla mieszkańców w ramach Programu Estetyka 2019. Celem inicjatywy jest zmiana świadomości społecznej oraz edukacja związaną z problematyką estetyki i jakości terenów zieleni.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Program Estetyka 2019 to jeden z projektów Zielonego Budżetu na ten rok, realizowany już po raz drugi przez Fundację Krajobrazy.

Obecnie inicjatorzy programu zapraszają do udziału w zajęciach teoretycznych o zieleni funkcjonalnej, projektowaniu przestrzeni zielonych na osiedlach, roli dużych drzew oraz znaczeniu ciągów pieszych i rowerowych na dzielnicach. Podczas wykładów eksperci przedstawiają prezentacje merytoryczne pokazujące poszczególne zagadnienia oraz biorą udział w dyskusjach. Kolejnym krokiem projektu będą spacery po dzielnicach, które umożliwią omówienie poszczególnych tematów w terenie. Na zakończenie programu możliwe będzie uzyskanie wsparcia w przygotowaniu projektu do przyszłorocznej edycji Zielonego Budżetu.

Na warsztaty zapraszani są wszyscy zainteresowani mieszkańcy, członkowie Zarządów Rad Dzielnic, przedstawiciele organizacji pozarządowych oraz instytucji miejskich. W tej edycji zostaną przedstawione dobre praktyki możliwe do wdrożenia w przestrzeni dzielnicowej Lublina. Po spotkaniu otwartym zostaną opracowane trasy wizji terenowych, gdzie w bezpośrednim kontakcie z obszarem, spotkają się specjaliści architektury krajobrazu z mieszkańcami chcącymi zagospodarować wskazany teren.

Do tej pory w ramach programu odbyło się łącznie 7 spotkań w dzielnicach Lublina oraz 24 spacery, a także 4 konsultacje dotyczące opracowania wniosków do Zielonego Budżetu. Łącznie w programie wzięły udział 202 osoby. Uczestnicy programu odwiedzili blisko 90 lokacji w dzielnicach. W ubiegłym roku odbyła się pierwsza edycja cyklu otwartych szkoleń, spotkań, warsztatów i prelekcji ukierunkowanych na zmianę świadomości społecznej oraz edukację związaną z problematyką estetyki i jakości terenów zieleni. Efektem jest bardzo wysoka jakość złożonych projektów do realizowanej obecnie III edycji Zielonego Budżetu. Były to wnioski bardzo merytoryczne, sprawdzone zgodnie z obowiązującymi planami zagospodarowania czy np. rozkładem sieci podziemnych, które mają bardzo duże znaczenie w przypadku wykonywanych nasadzeń, szczególnie drzew.
W ramach trwającej edycji programu odbyły się już trzy spotkania. Przed nami kolejne cztery, w pozostałych dzielnicach.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024