Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

W Malezji powstanie leśne miasto

W Malezji powstanie leśne miasto
bz, jw
17.04.2017, o godz. 20:45
czas czytania: około 1 minuty
0

Projektanci z międzynarodowego biura architektonicznego LAVA przedstawili oryginalną koncepcję zabudowy miejskiej w Malezji.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

Propozycja zyskała uznanie jury konkursu na projekt całkowicie nowego miasta, które ma powstać w tym kraju. Zgodnie z wizualizacją, miasto ma tonąć w zieleni.

Chris Bosse, założyciel LAVA, wyjaśnił, że zespołowi zależało na tym, by całkowicie odmienić typowy miejski krajobraz. Jego zdaniem, wszystkie miasta wyglądają podobnie – kilka wysokościowców w centrum będących symbolami miasta, otoczonych wianuszkiem mniejszych budynków.

W projekcie LAVA to przestrzeń publiczna, a nie konkretne obiekty, ma stać się ikoną miasta. Najważniejszym punktem powinien więc być Rainforest Valley, czyli obszar podzielony na pięć dzielnic z centralnym placem, odpowiadającym tradycyjnym, taoistycznym żywiołom: ziemi, wodzie, metalowi, ogniowi oraz drewnu.

Zgodnie z nazwą, w samym środku znajdzie się prawdziwy las deszczowy otoczony wodospadem. Wszystkie budynki, wśród których nie zabraknie mieszkań, biur, hoteli, centrów handlowych i szkół, będą rzecz jasna pokryte bujną zielenią, znajdującą się zarówno na dachach, jak i na tarasach.

Projekt wykorzystuje też wszystkie osiągnięcia zrównoważonego rozwoju, dzięki czemu przestrzeń ma być w pełni dostosowana do potrzeb mieszkańców. Nienazwane jeszcze miasto powstanie na zrekultywowanych terenach na granicy Malezji i Singapuru, a tworzone jest z myślą o 700 tys. mieszkańców.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

Ad3b IT W ZIELENI [17.04-25.06.24]

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Zieleń miejska
css.php
Copyright © 2024