1 / 20

IFAT to odbywające się co dwa lata największe na świecie targi gospodarki wodą, ściekami, odpadami i surowcami. Bierze w nich udział ponad 3 tys. wystawców z całego świata. Wśród nich jest 40 firm z Polski.

Monachijska ekspozycja odbywa się w 18 pawilonach oraz na terenie otwartym. Łącznie zajmuje 26 hektary powierzchni. Prezentują się producenci urządzeń, technologii, instytuty naukowe.

Swoje stoiska mają także kraje z całego świata (Niemcy, Holandia, Turcja, USA, Chiny), organizacje branżowe (np. zrzeszająca sektor wodny w krajach arabskich ACUWA). Najwięcej wystawców to firmy niemieckie, austriackie, włoskie i holenderskie.

Podczas targów odbywają się też liczne sympozja i debaty. Wiodącym tematem jest unijna polityka w sprawie plastiku i wyzwania, jakie stwarza (np. radzenie sobie w kwestii zanieczyszczenia wód mikroplastikiem, poziomy recyklingu).

Podczas IFAT 2018 przyznawane są nagrody GreenTec dla innowacyjnych projektów oraz nagroda dla światowego lidera. W tym roku tytuł ten oraz czek na 10 tys. euro otrzymała dr Auma Obama, przyrodnia siostra byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych – kenijska działaczka na rzecz ochrony środowiska, twórczyni fundacji “Sauti Kuu- Potężne głosy” edukującej dzieci i młodzież w kwestii odpowiedzialnego korzystania z zasobów.

Czytaj więcej

Skomentuj