Fekalia wylane do rowu w pobliskim Franklinowie dostały się do łowiska Piaski-Szczygliczka w Ostrowie Wielkopolskim. Sprawą zajęła się policja.

Prawdopodobnie woda została skażona ściekami z beczkowozu. Według ustaleń ostrowskiej policji, nieczystości zamiast do szamba, zostały wylane do rowu na terenie jednej z firm, która zajmuje się wywożeniem płynnych nieczystości. Ścieki przedostały się z rowu do pobliskiego jeziora, z którego na co dzień korzystają mieszkańcy Ostrowa Wlkp. i okolicznych miejscowości.

Policja bada sprawę i sprawdza, czy doszło do popełnienia przestępstwa zanieczyszczenia środowiska. Kara za jego popełnienie może wynosić do 5 lat pozbawienia wolności. O sprawie powiadomiono też Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Ścieki płynące do łowiska Piaski-Szczygliczka zauważył wędkarz, który powiadomił o tym służby.

Kilka lat temu władze Ostrowa Wlkp. sprowadziły specjalne urządzenia, które oczyściły zbiornik. Od tego czasu miasto cały czas inwestuje, aby zapewnić czystą wodę w jeziorze, nad którym z roku na rok wypoczywa coraz więcej osób.

Źródło: Radio Merkury Poznań

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj