W Gdańsku ogłoszono przetarg na budowę toalet publicznych przy wejściach na plażę. Pierwsze wychodki mają stanąć przy wydmach w maju przyszłego roku.

Miasto Gdańsk postanowiło zainwestować w higienę plażowiczów i umożliwić im dostęp do nowych publicznych toalet w pasie nadmorskim. Mające około 35m2 budynki zostaną wybudowane w pasie od Jelitkowa do Brzeźna w Gdańsku, tuż przy zejściach na plaże nr 46, 48 i 63. W drugim etapie prac planowane jest wybudowanie WC w okolicach wejść 60, 75 i 78.

W każdym z budynków mają się mieścić po dwie toalety męskie i damskie, a także jedna toaleta dla niepełnosprawnych. Dodatkowo wydzielone zostaną umywalnie, a także dwa zewnętrzne pisuary, które będą demontowane na zimę. Budynki mają być jednak otwarte przez cały rok.

Przy okazji tej inwestycji zostaną także przebudowane dojścia do toalet. Modernizowane lub całkowicie przebudowywane będą chodniki, które będą musiały być zrobione z nierozbieralnych i trwałych materiałów, po to, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym dojście zarówno do toalet, jak i w pobliże plaży.

Pierwsze WC mają stanąć w wybranych miejscach w maju 2018 roku, kolejne (z drugiego etapu prac), w grudniu przyszłego roku. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano a 15 grudnia br.

Czytaj więcej

Skomentuj