W Gdańsku ogłoszono przetarg na budowę toalet publicznych przy wejściach na plażę. Pierwsze wychodki mają stanąć przy wydmach w maju przyszłego roku.

Miasto Gdańsk postanowiło zainwestować w higienę plażowiczów i umożliwić im dostęp do nowych publicznych toalet w pasie nadmorskim. Mające około 35m2 budynki zostaną wybudowane w pasie od Jelitkowa do Brzeźna w Gdańsku, tuż przy zejściach na plaże nr 46, 48 i 63. W drugim etapie prac planowane jest wybudowanie WC w okolicach wejść 60, 75 i 78.

W każdym z budynków mają się mieścić po dwie toalety męskie i damskie, a także jedna toaleta dla niepełnosprawnych. Dodatkowo wydzielone zostaną umywalnie, a także dwa zewnętrzne pisuary, które będą demontowane na zimę. Budynki mają być jednak otwarte przez cały rok.

CCJ 300 x 250

Przy okazji tej inwestycji zostaną także przebudowane dojścia do toalet. Modernizowane lub całkowicie przebudowywane będą chodniki, które będą musiały być zrobione z nierozbieralnych i trwałych materiałów, po to, aby umożliwić osobom niepełnosprawnym dojście zarówno do toalet, jak i w pobliże plaży.

Pierwsze WC mają stanąć w wybranych miejscach w maju 2018 roku, kolejne (z drugiego etapu prac), w grudniu przyszłego roku. Otwarcie ofert przetargowych zaplanowano a 15 grudnia br.

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj