Wodę deszczową można wykorzystywać do podlewania roślin, użyć do spłukiwania toalety i w celach porządkowych. W Poznaniu deszczówka będzie dodatkowo umilać przechodniom atmosferę muzyką.

Artystyczna instalacja “Zielona symfonia” to projekt nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu “Centrum warte Poznania”. Zrealizowanie pierwszej tego typu instalacji ściennej w przestrzeni Poznania możliwe było dzięki pieniądzom z budżetu miasta.

Projekt na Śródce mieszkańcy Poznania i media nazywają “muralem”, choć oficjalna definicja mówi, że jest to dzieło malarskie. W mowie potocznej określenie to jednak przyjęło się również na instalacje artystyczne innego typu.

Nadchodzące szkolenia on-line:

Poprzez układ rynien i rur, rozłożonych na 450 m2, instalacja w Poznaniu nawiązuje do orkiestry, która podczas deszczu “grać” będzie deszczowe symfonie. Poznańska Śródka, znana m.in. z trójwymiarowego murala, zyska w ten sposób nową atrakcję i kolejny plac ożywi się kulturalnie.

Uroczysta inauguracja instalacji z udziałem śródeckich muzyków odbyła się w czwartek. Teraz poznaniakom pozostaje czekać na pierwszy deszcz i koncert.

Murale w polskich miastach. Gdzie najładniejsze? [GALERIA]

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj