Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

W Poznaniu rozpoczęto sezon ogrodniczy

W Poznaniu rozpoczęto sezon ogrodniczy
jw
06.03.2017, o godz. 14:41
czas czytania: około 2 minut
0

GARDENIA to prawdziwe święto ogrodnicze i niezwykle huczne otwarcie sezonu. To festiwal nowości, który zwiastuje wiosnę i wyznacza nadchodzące trendy. W dniach 2-4 marca Poznań stał się przestrzenią dla zieleni - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich spotkali się profesjonaliści z branży ogrodniczej z właścicielami przydomowych ogródków, tarasów i balkonów, wśród których nie zabrakło również zwiedzających z zagranicy.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1B KUBOTA [17.05-16.06.24]

GARDENIA to przede wszystkim niezwykle bogata oferta wystawiennicza. Z roku na rok przybywa wystawców, którzy prześcigają się w niezwykłych aranżacjach na swoich stoiskach. Tym razem na powierzchni ponad 39 tys. m2 swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 600 wystawców z Polski i Europy, którzy oprócz 300 nowości pokazali także dotychczasowe bestsellery. W ciągu trzech dni MTP odwiedziło prawie 29 tys. osób. -Najbardziej widowiskowe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej targi ogrodnicze GARDENIA po raz kolejny wypadły bardzo okazale – podkreśla Jakub Patelka, dyrektor projektu. – Podczas wydarzenia można było zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów, narzędzi, nawozów, kosiarek, systemów nawadniających, dekoracji, usług ogrodniczych, nowości i innowacyjnych rozwiązań, które z pewnością poprawią komfort pracy w ogrodzie – dodaje. GARDENIA wypełniona była również warsztatami, pokazami, seminariami i spotkaniami biznesowymi ze znanymi w kraju autorytetami.

Dla profesjonalistów

Pierwszy dzień targów – dedykowany profesjonalistom – rozpoczęła XI edycja seminarium „Miejska Sztuka Ogrodowa” zorganizowana przez redakcję miesięcznika „Zieleń Miejska”. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania była „Przestrzeń dla zieleni”. Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony zarządców terenów zieleni, wykonawców, ogrodników i architektów krajobrazu. – W spotkaniu uczestniczyło ponad 700 osób z całej Polski. Przy takiej frekwencji najwyższa pora by “seminarium” zmieniło się w “kongres”. Z pewnością i w przyszłym roku pojawimy się na GARDENII z kolejnymi, ciekawymi prelekcjami – zapewnia Judyta Więcławska, redaktor prowadząca “Zieleni Miejskiej”, organizatorka seminarium.

Następny dzień był kolejną okazją do wymiany doświadczeń – po raz pierwszy w ramach targów odbył się Kongres Liderów Branży Ogrodniczej. W ramach spotkania zaprezentowano najnowsze rozwiązania z zakresu promocji sprzedaży i organizacji centrów ogrodniczych.

Dla miłośników ogrodów

Frekwencja dopisała również podczas warsztatów projektowych z aranżacji ogrodów, spotkania blogerów czy warsztatów na żywo. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prelekcje na temat trendów w branży automatycznych systemów nawadniających, nowych rozwiązań technicznych i aplikacji w maszynach ogrodniczych czy barw w ogrodzie. Na scenie pojawiły się także gwiazdy ogrodniczego świata, które zdradziły najważniejsze zasady pielęgnacji roślin i opowiedziały o najnowszych trendach w ogrodnictwie. Marek Jezierski, współtwórca popularnego programu telewizyjnego „Rok w ogrodzie”,  poprowadził warsztaty „Ogród marzeń tworzony z pasją”, podczas których podzielił się swoim 20-letnim doświadczeniem. Targi odwiedziła także Maja Popielarska, znana z telewizji prowadząca program “Maja w ogrodzie”.

Wiele emocji wśród zwiedzających wzbudził konkurs “Inspiracje-Aranżacje” organizowany przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. W tym roku motywem przewodnim wydarzenia był „Ogród z książką”.

Tradycyjnie podczas Targów GARDENIA nie zabrakło możliwości zakupu roślin i narzędzi. Pasjonaci kwiatów doniczkowych i rabatowych, posiadacze drzew owocowych i krzewów ozdobnych bardzo licznie wzięli udział w kiermaszu ogrodniczym.

 

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024