Reklama

envicon 2023 ad1a

W Trzebiatowie rozpoczyna się rozbudowa oczyszczalni ścieków za ponad 14,5 mln zł

W Trzebiatowie rozpoczyna się rozbudowa oczyszczalni ścieków za ponad 14,5 mln zł
gj
01.03.2017, o godz. 12:50
czas czytania: około 1 minuty
0

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków, lepsza przepustowość i zmniejszenie uciążliwości dla rzeki. To tylko niektóre korzyści jakie przyniesie nowa inwestycja w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Trzebiatowie (woj. zachodniopomorskie). Realizacja projektu o wartości ponad 14,5 mln zł rusza na początku marca.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Planowane przedsięwzięcie będzie głównie polegało na rozbudowie i modernizacji mechaniczno-biologicznej. Ma to na celu dostosowanie parametrów oczyszczalni tak, aby bez problemu mogła podołać obsłudze wciąż rozwijającej się gminy. W pobliskich nadmorskich miejscowościach Mrzeżyno i Rogowo powstają bowiem nowe SPA i osiedla mieszkaniowe. W związku z tym trzeba zwiększyć przepustowość oczyszczalni zarówno w kwestii dopływających ścieków, jak i oczyszczania osadów ściekowych w kolejnym etapie.

Dzięki realizacji projektu zwiększy się zdolność do oczyszczania ładunku ścieków z 25 000 RLM do 35 000 RLM. Poprawi to też bezpieczeństwo pracy i funkcjonowania zakładu. Zastosowanie zaawansowanych technologii umożliwi lepsze oczyszczanie ścieków, a tym samym oczyszczalnia będzie bardziej przyjazna dla otoczenia, w tym okolicznej rzeki Regi, wpadającej kilkanaście kilometrów dalej do Morza Bałtyckiego.

Projekt o łącznej wartości 14 568 120 zł, jest w 85 proc. finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Jest to największa inwestycja w historii ZWiK Trzebiatów i w powiecie gryfickim w ostatnich latach. Budowa ruszy na początku marca. Zakończenie prac jest planowane na koniec listopada 2018 r.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023