Reklama

AD1A TOMRA [15.04-15.05.24]

Wadowice stawiają na "kranówkę"

Wadowice stawiają na
R.G.
25.03.2024, o godz. 9:26
czas czytania: około 2 minut
0

Wadowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o., wraz z miejscowymi władzami samorządowymi, w ostatnim czasie zainwestowało w nowoczesne filtry i rozbudowało stację uzdatniania wody pitnej. W efekcie, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zachęca mieszkańców do spożywania „kranówki”. Włodarz wylicza też, ile można zaoszczędzić rezygnując z wody butelkowanej zakupionej w sklepach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B regionalne Bolesławiec [09.04-23.04.24]

Nowoczesnymi filtrami Dynasand zamontowanymi w miejscowym ujęciu wody, a także rozbudową stacji uzdatniania szczyci się wadowicki magistrat i WPWiK.

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zachęca też mieszkańców do tego, by pili kranówkę.

– Pijecie kranówę? – pyta włodarz i zachęca – Jeżeli nie, to zacznijcie! Dobrze na tym wyjdziecie, jeśli oczywiście mieszkacie w naszej gminie. Nasza wadowicka woda jest pyszna, zdrowa i tania – mówi burmistrz.

Prawie 500 zł oszczędności

Przy okazji włodarz wyliczył też jaką można odnieść korzyść rezygnując z zakupu wody butelkowanej w sklepach i przerzucając się na kranówkę.

– Można dużo zaoszczędzić – przekonuje burmistrz Kaliński. – Dla porównania, jeśli będziemy pić dwa litry wody dziennie jak zalecają lekarze i kupować ją w sklepach to zapłacimy ok. 972 zł na rok (2 zł za 1,5 l. butelkę). A pijąc tyle samo wody z kranu zapłacimy przez rok… wydamy niecałe 5 złotych (0,009 zł za 1,5 l. ).

Inwestycja za 11 mln złotych

I jak wyjaśnia samorządowiec, czysta woda w wadowickich kranach, to efekt inwestycji na stacji uzdatniania wody i jej ujęciu na rzece Skawie.

– Zainwestowaliśmy w ostatnim czasie 11 milionów złotych w drugi stopień filtracji wody, która płynie z naszych kranów – podkreśla Bartosz Kaliński. – Wszystko po to, żebyście, drodzy mieszkańcy, nie musieli wydawać pieniędzy na wodę butelkowaną, która zawierać może mikroplastik – przekonuje burmistrz.

Więcej informacji o wadowickiej inwestycji w artykule pt.: Gmina Wadowice rozwija sieć wodociągową

Perła Beskidu Małego 

Wadowice to urokliwe miasto w woj. małopolskim, siedziba władz powiatu i gminy miejsko-wiejskiej. Miasto położone jest w zachodniej części na Pogórzu Śląskim, a w południowej w Beskidzie Małym, nad rzeką Skawą.

Przez miasto przebiega droga krajowa nr 28, droga krajowa nr 52 i linia kolejowa nr 117.

Według danych GUS z 31 grudnia 2022 r. Wadowice miały 17 455 mieszkańców.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 Kontrole odpadów samorządy (03.04-22.04.24)

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024