1 / 4

Aż 7 ton odpadów zebrał w czasie sprzątania po Sylwestrze warszawski Zakład Oczyszczania Miasta. Najwięcej było butelek, puszek i pozostałości po petardach.

Mieszkańcy stolicy hucznie przywitali Nowy Rok, co przełożyło się na ilość odpadów zebranych przez służby oczyszczania miasta. Ulice, chodniki i pasy zieleni pod kątem czystości patrolowało Interwencyjne Pogotowie Porządkowe. Monitoring dotyczył głównych pasów drogowych, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie odbywały się lokalne zabawy.

Po plenerowym świętowaniu sylwestrowej nocy wywieziono 7 ton zanieczyszczeń. Najwięcej pracy było w okolicach Stadionu Narodowego, Traktu Królewskiego i Placu Hallera. Zebrano głównie pozostałości po petardach, puszki oraz szklane butelki. W gotowości do sprzątania było ok. 90 osób. Oczyszczanie miasta i kontrola terenów trwała przez cały kolejny dzień.

Zarząd Oczyszczania Miasta dba o 1/3 warszawskich dróg, 1,3 tys. ha zieleni przyulicznej oraz 6 parków (Skaryszewski, Praski, Ujazdowski, Ogród Saski, Pole Mokotowskie oraz Fosa i Stoki Cytadeli).

Czytaj więcej

Skomentuj