Reklama

AD1A STIHL [01.05-24.05.2024]

Warszawa dołoży z miejskiej kasy do inwestycji w zieloną energię

Warszawa dołoży z miejskiej kasy do inwestycji w zieloną energię
Bartłomiej Leśniewski
24.04.2024, o godz. 8:50
czas czytania: około 1 minuty
0

Kończy się nabór wniosków na dofinansowanie do instalacji odnawialnych źródeł energii. Warszawiacy, którzy chcą uzyskać wsparcie miasta na ten cel, mają jeszcze tydzień na złożenie wniosku.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

ad1b Biuro Rozwoju Gdańska – rekrutacja [26.04.24-25.05.24]

„Dokumenty przyjmowane są do 30 kwietnia” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Warszawa.

Do podziału 19 mln zł

W tym roku na dotacje na OZE miasto zarezerwowało aż 19 mln zł – najwięcej od momentu uruchomienia programu. Aby w pełni wykorzystać te środki i zachęcić mieszkańców do skorzystania z dotacji, stolica uruchomiła drugi nabór, który kończy się w przyszły wtorek – 30 kwietnia. Każda z osób starających się o dofinansowanie może liczyć nawet na 40 tys. zł wsparcia.

O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne, przedsiębiorcy, wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe czy fundacje.

Wartość pojedynczej dotacji

Wsparcie może zostać przyznane na montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych lub turbin wiatrowych. Maksymalna wysokość dotacji waha się od 15 do nawet 40 tys. zł i jest zależna od wyboru konkretnego rozwiązania.

Aby uzyskać dotację, wypełniony wniosek należy złożyć w Wydziale Obsługi Mieszkańców dowolnego Urzędu Dzielnicy lub przesłać pocztą do Biura Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej.

“Co ważne, nieruchomość dla której ma być przyznane dofinansowanie, nie może być ogrzewana paliwem stałym ani olejem opałowym. Trzeba też pamiętać, że rozpoczęcie inwestycji nie może nastąpić przed zawarciem umowy o udzielenie dotacji” – zastrzega Urząd Miasta Warszawa.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

ad1d MBP [12.04-27.05.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

baner poziomy MAGAZYNOWANIE ODPADÓW webinarium 27 maja [06.05-27.05.24]

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024