W odpowiedzi na pojawiające się plotki o przerwach w dostawie wody w Warszawie z powodu epidemii koronawirusa, MPWiK wydało specjalny komunikat, w którym dementuje nieprawdziwe informacje i uspokaja mieszkańców stolicy.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w mediach pojawia się wiele niesprawdzonych informacji. Nie ominęło to również branży wod-kan. Z plotkami o przerwach w dostawie wody musiały się zmierzyć warszawskie wodociągi.

– Zadaniem Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, jako spółki użyteczności publicznej, jest zapewnienie nieprzerwanej dostawy wody mieszkańcom stolicy i okolic, a także odbiór i oczyszczanie ścieków – poinformowała stołeczna spółka.

–  To zadanie nie jest w żadnej mierze zagrożone, woda jest i będzie dostarczana do mieszkańców stolicy w takiej ilości, jaka będzie potrzebna, a ścieki są i będą odbierane – czytamy w komunikacie MPWiK w Warszawie.

Przedsiębiorstwo informuje, że ze względu na sytuację epidemiologiczną wstrzymane zostaną wszystkie planowane prace modernizacyjne sieci wodociągowej, które mogłyby skutkować przerwami w dostawach wody. Usuwane będą jedynie awarie. Zamknięty został również dział obsługi klienta. Klienci mogą kontaktować się z firmą listownie, telefonicznie lub poprzez e-mail.

WHO uspokaja: koronawirus nie zagraża wodzie z kranu

Czytaj więcej

Skomentuj