Reklama

AD1A EGOE [27.03-27.04.24]

Warszawscy aktywiści chcą zakazu spalania węgla w stolicy

Warszawscy aktywiści chcą zakazu spalania węgla w stolicy
dom
17.02.2020, o godz. 6:52
czas czytania: około 1 minuty
0

17 lutego aktywiści z Warszawy Bez Smogu, Warszawskiego Alarmu Smogowego i Smoga Wawerskiego przekażą władzom stolicy, radnym miejskim i radnym Sejmiku woj. mazowieckiego petycję w sprawie zakazu spalania węgla, pod którą zebrali 8174 podpisów.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B KUBOTA 04.03-04.04.24

W petycji aktywiści zwracają się do Rady Miasta Warszawy o wysłanie postulatu do Sejmiku woj. mazowieckiego o przyjęcie uchwały antysmogowej dla stolicy, zakazującej spalania węgla w gospodarstwach domowych i wprowadzenie zakazu palenia w kominkach, kozach i ogrzewaczach pomieszczeń (niebędących głównym źródłem ogrzewania) w dniach, w których prognozowane stężenie średniodobowej normy zanieczyszczeń pyłu PM10 przekroczy dopuszczalną normę (50 ug/m3).

Dodatkową petycję aktywiści złożą do radnych Sejmiku woj. mazowieckiego o przyjęcie zmian w uchwale antysmogowej uwzględniającej zakaz spalania węgla i ograniczenie spalania drewna.

W czasie happeningu 17 lutego aktywiści przetransportują instalację z modelem ludzkich płuc kilkumetrowej wielkości sprzed budynku Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie na Pl. Bankowy przed urząd miasta. Instalacja stała przez ponad dwa tygodnie przed budynkiem CZD w dzielnicy Wawer. Płuca „oddychały” przepuszczanym przez nie powietrzem i filtrowały zawieszone w nim zanieczyszczenia – jak widać na zdjęciach, biała, przepuszczalna tkanina przybrała już ciemnoszary kolor.

Petycję stołecznych aktywistów można znaleźć tutaj.

Udostępnij ten artykuł:

Reklama

ABRYS new [webinaria od 13.06.23]_AD1a

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Energia i recykling
css.php
Copyright © 2024