Reklama

AD1A FITE 2024 [09.07-21.08.24]

Warszawski test Systemu Ciągłości Działania

Warszawski test Systemu Ciągłości Działania
R.G.
17.06.2024, o godz. 14:10
czas czytania: około 1 minuty
0

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A., przeprowadzi ćwiczenia Systemu Ciągłości Działania. W związku z tym, w dniach 17–18 czerwca br., na terenie obiektów Wodociągów Warszawskich zostaną przeprowadzone ćwiczenia pod kryptonimem "Sokrates-24". Ich celem będzie test działań podejmowanych przez Spółkę na wypadek sytuacji kryzysowych.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD 1B DZIAŁKA ecoworki.pl WOOD RECYCLING

Ćwiczenia obserwować będą służby prezydenta Warszawy oraz inne służby do tego uprawnione, m.in. przedstawicieli Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Podczas ćwiczeń z udziałem pracowników spółki oraz służb, takich jak m.in. policja, straż pożarna, Wojsko Polskie, zostaną przećwiczone procedury służące zapewnieniu ciągłości działania usług realizowanych przez spółkę na rzecz mieszkańców.

“To tylko ćwiczenia”

Obecność służb mundurowych wzmacnia przebieg prowadzonych ćwiczeń. Może im towarzyszyć hałas. Organizatorzy ćwiczeń proszą mieszkańców o wyrozumiałość i zachowanie spokoju. “Ćwiczymy z myślą mieszkańcach. Wnioski z przeprowadzonych ćwiczeń będą stanowiły podstawę do dalszego doskonalenia zarówno procedur, jak i praktycznego podejścia” – zapewniają organizatorzy.

Jak informują władze samorządowe Warszawy i MPWiK, ćwiczenia nabierają szczególnego znaczenia w świetle obecnych uwarunkowań geopolitycznych.

Polityka ciągłości działania

Dodajmy, że MPWiK wdrażając System Zarządzania Ciągłością Działania, zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 22301, zobowiązał się to tego, że w przypadku wystąpienia nagłych zdarzeń lub sytuacji kryzysowych, planuje kontynuować działalność w sposób zaplanowany i uporządkowany, a jeżeli doszłoby do jej zakłócenia lub przerwania, będzie to traktowane jako sytuacja przejściowa.

Wdrożenie w Spółce SZCD, jako systemowego sformalizowanego rozwiązania, zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność usług zaopatrzenia w wodę oraz odprowadzania i oczyszczania ścieków, świadczonych na rzecz mieszkańców Warszawy oraz gmin ościennych.

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.
Reklama

AD2 AKADEMIA BDO [16.07-25.08.24]

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2024