Od czterech lat na terenie miasta prowadzona jest akcja wymiany wiat przystankowych. Od 2005 roku wymieniono ich już 77 sztuk. Kolejnych dwadzieścia nowych przystanków zostanie zamontowanych do końca bieżącego tygodnia.

Wartość inwestycji wynosi blisko 130 tysięcy złotych. Nowe wiaty zamontowane zostaną w różnych dzielnicach miasta m.in. na ulicy Szczakowskiej, Gagarina, Dobrej, Fabrycznej.

– Nowe wiaty są estetyczne i funkcjonalne – podkreśla Jacek Nowak, zastępca zrezydenta miasta. – Szkoda tylko, że bardzo często padają ofiarą bezmyślnych aktów wandalizmu. Pocieszające jest jednak to, że wielu chuliganów niszczących przystanki udało nam się złapać, między innymi dzięki pomocy osób, które nie pozostały bierne widząc takie skandaliczne zachowanie.

Wymiana przystanków rozpoczęła się 2005 roku, kiedy miasto przeprowadziło kasację i remont 37 wiat. Na początku zostały wymienione przede wszystkim te znajdujące się  przy głównym ciągu komunikacyjnym, a także te zlokalizowane przy drogach o największym natężeniu ruchu pasażerskiego. Pozostałe wiaty były na bieżąco naprawiane i modernizowane przez Wydział Gospodarki Komunalnej UM.

Od września 2007  roku w mieście prowadzona jest akcja „Bezpieczny Przystanek”, w myśl której szczególną uwagą objęte są przystanki w dzielnicach peryferyjnych, gdzie zdarza się najwięcej aktów wandalizmu. Ze statystyk wynika, że wiaty demolowane są najczęściej w piątki i soboty, dlatego też w te dni, miasto zwiększyło liczbę wieczornych patroli policji i straży miejskiej.

źródło: jaworzno.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj