W parku na Skarpie zostało zasadzonych kilka dębów, a na toruńskich ulicach 100 lip. Wiosenna akcja Wydziału Środowiska i Zieleni to kolejny etap prac związanych z odnawianiem starego drzewostanu, wycinkami i obsadzaniem pustostanów.

Kilka dorodnych dębów zasadzono w parku osiedlowym przy ul. Mossakowskiego na Skarpie. Od ubiegłego roku trwają tam prace porządkowe, związane z brukowaniem alejek i porządkowaniem zieleni.

Z kolei na toruńskie ulice trafił gatunek lipy drobnolistnej odmiany Rancho: 100 dużych, dobrze już wyrośniętych drzewek o obwodzie pnia do 35 cm i wysokości 2-3 m. Lipa to drzewo doskonale nadające się do parków i na pobocza dróg. W dobrych warunkach rośnie szybko, jest wytrzymała i długowieczna.

Szpalery lip zostały zasadzone na ulicach: Antczaka, Słowackiego, Bema, Kraszewskiego, Wilczej, Wielkim Rowie i placu Hoffmana. W ten sposób uzupełniono miejsca ogołocone z zieleni lub pobocza ulic, na których zakończyły się inwestycje drogowe. Systematyczne nasadzanie nowych drzew to także rekompensata za wycinkę drzew w innych miejscach, najczęściej w związku z inwestycjami publicznymi lub prywatnymi.

Co roku Wydział Środowiska i Zieleni UM chce sadzić co najmniej kilkanaście takich  dorodnych sadzonek. Tegoroczny koszt zakupu drzewek to 64 tys. zł.

źródło: torun.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj