Reklama

envicon 2023 ad1a

Większość pracowników Ministerstwa Klimatu pracuje zdalnie

Większość pracowników Ministerstwa Klimatu pracuje zdalnie
PAP
18.03.2020, o godz. 8:09
czas czytania: około 1 minuty
1

W resorcie klimatu podejmujemy działania mające na celu ochronę pracowników przed koronawirusem, ale także zapewnienie ciągłości działania ministerstwa - zapewnił we wtorek PAP rzecznik resortu klimatu Aleksander Brzózka. Dodał, że ok. 460 pracowników na ponad 500 pracuje zdalnie.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

– W związku z możliwością pracy zdalnej nie odnotowujemy zwiększonej liczby wniosków o urlopy na żądanie lub wypoczynkowe. Na okres od 16 do 20 marca zarejestrowaliśmy 32 wnioski urlopowe. Na chwilę obecną 13 pracowników Ministerstwa Klimatu złożyło oświadczenie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy – wyjaśnił Brzózka.

Dodał, że w związku z zaistniałą sytuacją, zalecono odwołanie delegacji zagranicznych i krajowych, eventów i konferencji, zalecono ograniczenie do minimum spotkań wewnętrznych i zastąpienie ich wideokonferencjami oraz nieuczestniczenie w spotkaniach zewnętrznych.

Ponadto w budynku resortu znajdują się dozowniki z roztworem odkażającym do użytku pracowników.

Rzecznik zapewnił, że obsługa interesantów odbywa się na bieżąco i tylko za pomocą komunikacji na odległość m.in. elektronicznie i telefonicznie.

Brzózka poinformował ponadto, że w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażeniem koronawirusem przez ministra środowiska Michała Wosia, w resorcie klimatu zostały przedsięwzięte wszystkie zalecane przez służby sanitarne środki bezpieczeństwa.

– Budynek Ministerstwa Klimatu pozostaje nieczynny i zostanie poddany dezynfekcji. Lista osób które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną została przekazana Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu, którego urzędnicy będą się z nimi kontaktować w celu wdrożenia przewidzianych w takich przypadkach prawem procedur – przekazał przedstawiciel resortu klimatu.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (1)


alek

Komentarz #47365 dodany 2020-03-18 15:45:48

A morze smieci tez wywoźmy zdalnie...

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2023