W resorcie klimatu podejmujemy działania mające na celu ochronę pracowników przed koronawirusem, ale także zapewnienie ciągłości działania ministerstwa – zapewnił we wtorek PAP rzecznik resortu klimatu Aleksander Brzózka. Dodał, że ok. 460 pracowników na ponad 500 pracuje zdalnie.

– W związku z możliwością pracy zdalnej nie odnotowujemy zwiększonej liczby wniosków o urlopy na żądanie lub wypoczynkowe. Na okres od 16 do 20 marca zarejestrowaliśmy 32 wnioski urlopowe. Na chwilę obecną 13 pracowników Ministerstwa Klimatu złożyło oświadczenie o dodatkowy zasiłek opiekuńczy – wyjaśnił Brzózka.

Dodał, że w związku z zaistniałą sytuacją, zalecono odwołanie delegacji zagranicznych i krajowych, eventów i konferencji, zalecono ograniczenie do minimum spotkań wewnętrznych i zastąpienie ich wideokonferencjami oraz nieuczestniczenie w spotkaniach zewnętrznych.

Ponadto w budynku resortu znajdują się dozowniki z roztworem odkażającym do użytku pracowników.

Rzecznik zapewnił, że obsługa interesantów odbywa się na bieżąco i tylko za pomocą komunikacji na odległość m.in. elektronicznie i telefonicznie.

Brzózka poinformował ponadto, że w związku z potwierdzonym przypadkiem zakażeniem koronawirusem przez ministra środowiska Michała Wosia, w resorcie klimatu zostały przedsięwzięte wszystkie zalecane przez służby sanitarne środki bezpieczeństwa.

– Budynek Ministerstwa Klimatu pozostaje nieczynny i zostanie poddany dezynfekcji. Lista osób które miały bezpośredni kontakt z osobą zakażoną została przekazana Powiatowemu Inspektorowi Sanitarnemu, którego urzędnicy będą się z nimi kontaktować w celu wdrożenia przewidzianych w takich przypadkach prawem procedur – przekazał przedstawiciel resortu klimatu.

Czytaj więcej

1 Komentarz

Skomentuj