WIOŚ w Warszawie ujawnił mauzery z nieznaną substancją w m. Kiciny

WIOŚ w Warszawie ujawnił mauzery z nieznaną substancją w m. Kiciny
13.10.2023, o godz. 9:25
czas czytania: około 2 minut
0

W dniu 09.10.2023 r. do WIOŚ w Warszawie Delegatura w Ostrołęce wpłynęła informacja dotycząca porzucenia kilkudziesięciu pojemników typu mauzer o poj. 1000 litrów z nieznaną substancją w miejscowości Kiciny, gm. Zabrodzie pow. wyszkowski. Zgodnie z udzielonymi informacjami kilka pojemników uległo rozszczelnieniu i nastąpił wyciek nieznanej substancji do gruntu.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Jak informuje WIOŚ w Warszawie inspektorzy WIOŚ udali się pod wskazany adres w dniu zgłoszenia. Na miejscu przeprowadzili czynności rozpoznawcze na podstawie art. 10b ustawy z dnia 20 lipca 1991 r. o Inspekcji Ochrony Środowiska, polegające na oględzinach, wykonaniu dokumentacji fotograficznej oraz przesłuchaniu właściciela terenu. Równolegle działania prowadzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie oraz Komendy Powiatowej PSP w Wyszkowie oraz Jednostka Ratowiczo Gaśnicza nr 6 Komendy Miejskiej PSP z Warszawy.

Mauzery i wykopy wypełnione niebiesko-fioletową substancją

Podczas prowadzonych oględzin ujawniono 9 pojemników typu mauzer o pojemności 1000 l. 7 pojemników było pustych, 1 pełny oraz 1 wypełniony w ok. ¾ objętości. Na terenie nieruchomości stwierdzono 8 wykonanych wykopów (częściowo przysypanych ziemią), w których znajdowała się gęsta substancja koloru niebieskiego i fioletowego o zapachu mentolowym. Kolejne mauzery z odpadami ujawniono na terenie posesji oddalonej o około kilometr. Na miejscu znajdowały się 33 pojemniki typu mauzer, z których 24 były wypełnione tą samą cieczą, pozostałe 9 było pustych. Na terenie posesji stwierdzono pojedynczy wykop przysypany częściowo ziemią, w którym znajdowała się zawartość mauzerów. Łącznie tego dnia ujawniono 42 mauzery, z czego 16 było pustych, a pozostałe były wypełnione ww. substancją.

Straż chemiczna poddała badaniom próbki z dołów, które wykazały obecność rozpuszczalników organicznych, pochodzących z przemysłu kosmetyczno/ farmaceutycznego.

 

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Aktualności
css.php
Copyright © 2024