MPWiK w Warszawie zaprasza na wirtualną wycieczkę po Stacji Filtrów. Dzięki mediom społecznościowym w środę, 17 czerwca możliwe będzie ich zwiedzenie bez wychodzenia z domu.

W trakcie wyjątkowego nocnego LIVE, który wystartuje o godz. 21.00 na profilu społecznościowym „Woda dla Warszawy”, będzie można zwiedzać zakład przy ul. Koszykowej.

W roli przewodników wystąpią znani z filmów MPWiK Kamil i Tomek, którzy opowiedzą o historii stacji. Wraz z nimi będzie można zajrzeć do Muzeum Wodociągów i Kanalizacji, wieży ciśnień i niesamowitych filtrów powolnych.

Nie zabraknie kilku słów o najwybitniejszych postaciach związanych z Wodociągami Warszawskimi, jak np. o Williamie Lindleyu czy Sokratesie Starynkiewiczu.

Cykl filmowy #Eksperymenty

Nocny LIVE ze Stacji Filtrów nie jest jedyną atrakcją, jaką Wodociągi Warszawskie przygotowały z myślą o tych, którzy więcej czasu spędzają w domu. Rozpoczyna się bowiem cykl filmowy #Eksperymenty. We wtorki, o godz. 9.00, na profilu “Woda dla warszawy na Facebooku” będą pokazywane doświadczenia i ciekawostki o wodzie.

Seria doświadczeń z #WarszawskaKranówka objaśni prawa fizyki i zjawiska chemiczne w efektowny sposób, nadający się do przeprowadzenia w warunkach domowych – wystarczą proste składniki, które każdy z nas znajdzie w kuchni.

Twórcy pokażą czym jest napięcie powierzchniowe, siła wyporu, gęstość czy dyfuzja w cieczy. Każdy będzie więc miał okazję wcielić się w rolę prawdziwego naukowca! W trakcie wirtualnych spotkań edukacyjnych na profilu Woda dla Warszawy będzie można dowiedzieć się m.in. dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk, jak sprawić, aby jajko lewitowało, jak zrobić domową wersję lampy lawy czy stworzyć tęczę w szklance.

„Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję”

Średnio w ciągu doby każdy z nas zużywa ok. 100 litrów wody. MPWiK, poprzez kampanię „Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję” podsuwa konkretne porady, jak rozsądnie korzystać z wody w kuchni, ogrodzie czy łazience – np. przez zakręcanie kranu podczas mycia zębów, niewyrzucanie śmieci do sedesu czy wybieranie szybkiego prysznica zamiast kąpieli. Przedstawiciele przedsiębiorstwa przypominają też, że wybierając kranówkę także dbamy o środowisko – nie produkujemy dodatkowych odpadów oraz nie zużywamy wody potrzebnej na produkcję jednorazowych opakowań.

Więcej porad na naszej stronie www.mpwik.com.pl oraz na kanałach społecznościowych Woda dla Warszawy (Facebook, Instagram).

Czytaj więcej

Skomentuj