Płockie Tumy zostały zrewitalizowane. Od początku lipca płocczanie mają do dyspozycji nowe tereny zielone, alejki i ławki znajdujące się na Tumach. To jednak nie koniec zmian – w przyszłości na płockich Tumach pojawi się m.in. podświetlenie dębu.

Wcześniej oddane do użytku tereny zielone, alejki, ławki i oświetlenie wzbogacił kamienny krąg usytuowany tuż przy płockiej katedrze. Poza tym wycięte zostały niektóre drzewa. Przebudowa trwała od maja 2008 roku, kiedy to do prac zabrał się Zakład Usług Miejskich Muniserwis i część Wzgórza Tumskiego została całkowicie ogrodzona. Drugi fragment Tumów odsłonięty został 1 lipca. 

To jednak nie koniec prac. Do wyremontowania pozostała część od Wieży Szlacheckiej do Hotelu "Starzyński", która wkrótce zostanie zagrodzona. Kolejną atrakcją będzie podświetlenie dębu będącego pomnikiem przyrody. Prace mogą potrwać do końca listopada. Poza tym jesienią Tumy mają dostać kolejny zastrzyk zieleni. 

Nowy wygląd Wzgórza Tumskiego bardzo podoba się płocczanom:

– "Odnowione Wzgórze Tumskie stało się miejscem bardzo atrakcyjnym. Przyjemnie można tu spędzić czas spacerując, czy siedząc na ławce" – zapewnia Adam. 

– "Po wycięciu części drzew Wzgórze Tumskie stało się bardziej przejrzyste i zarazem bardziej bezpieczne. Można tu spokojnie spędzić czas. Stare Tumy również były piękne, ale teraz aż chce się tu przychodzić" – mówi pani Barbara.

Źródło: Wiadomosci24.pl

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj