PRZEGLĄD PRASY. Czytelnicy MMSzczecin.pl na terenie Lasu Arkońskiego w Szczecinie odnaleźli dzikie wysypisko śmieci. Zdarzenie jest o tyle bulwersujące, że władze miasta bardzo starają się, aby te tereny jak najlepiej służyły mieszkańcom i turystom.

Jeszcze w piątek pisaliśmy o kolejnych pracach, które prowadzone są w obrębie szczecińskiej Arkonki – rekreacyjnego parku, który wkrótce, w sezonie letnim znów będzie służył wielu mieszkańcom Szczecina. Niestety, wysiłek miasta niszczony jest przez incydenty takie jak ten, który miał miejsce w weekend.

– Szedłem lasem, w rejonie Arkonki i tam zauważyłem śmieci. To bulwersujące, żeby tak traktować środowisko – mówi pan Andrzej, który skontaktował się z redakcją MMSzczecin.pl. – Przecież mieszkańcy Szczecina nie powinni już mieć kłopotów z wyrzucaniem odpadów. Nie płacą za to, że maja raz więcej śmieci w swoich koszach. Nie rozumiem dlaczego fatygują się i przyjeżdżają do lasu, aby wyrzucić worki.

Redakcja zawiadomiła już okoliczny Zakład Usług Komunalnych. Niestety, jak informuje rzecznik ZUK w Szczecinie, dzikie wysypiska to nadal spory problem dla miasta. Co gorsza, władze muszą sprzątać takie miejsca na własną rękę, bo złapanie sprawców na gorącym uczynku jest bardzo trudne.

Więcej o sprawie można przeczytać na MMSzczecin.pl.

Kosze na śmieci na ulicach polskich miast są w większości:

Wyświetl wyniki głosowania

Loading ... Loading ...

UDOSTĘPNIJ

Czytaj więcej

Skomentuj