Reklama

envicon 2023 ad1a

Woda dla uczniów prosto z kranu

Woda dla uczniów prosto z kranu
szp
14.01.2020, o godz. 8:40
czas czytania: około 1 minuty
0

Kilkanaście szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej bierze udział w kampanii „Piję wodę z kranu” organizowanej przez Dąbrowskie Wodociągi. Uczniowie bez ograniczeń mogą korzystać z dystrybutorów wody ustawionych na szkolnych korytarzach.

Dalsza część tekstu znajduje się pod reklamą

Reklama

AD1B_ARBENA1_31.08.23-02.03.24

Jak zapewniają przedstawiciele Dąbrowskich Wodociągów, tamtejszą wodę można pić prosto z kranu. W 80 proc. pochodzi ona z ujęć głębinowych i ujmowana jest z odwiertów w warstwie triasowej. Jest bogata w biopierwiastki tj. magnez, wapń, sód, i potas.

Jakość wody jest regularnie badana w akredytowanym laboratorium Dąbrowskich Wodociągów. Miesięcznie wykonywane jest około 1,3 tys. analiz próbek wody, które pobierane są na początku, w środku i na końcu sieci wodociągowej. Badane są nie tylko parametry jakościowe wody, ale także badania smaku i zapachu.

Możliwość picia kranówki posiada także walor ekologiczny, ponieważ dzięki temu uczniowie rzadziej kupują wodę w plastikowych butelkach.

Jedną z placówek, które dołączyły do projektu w tym roku jest Szkoła Podstawowa nr 30, która współpracę z Dąbrowskimi Wodociągami zaczęła kilka lat temu od projektu „Strażnik Czystej Wody”.

– To ekologiczny projekt, w którym uczniowie odwiedzają oczyszczalnię i poznają tajniki działania wodociągów. Wówczas dzieci, ale też my, nauczyciele, przekonaliśmy się, że woda z kranu jest bezpieczna i zdrowa. Dlatego kiedy Dąbrowskie Wodociągi zaproponowały instalację dystrybutora, zdecydowaliśmy się dołączyć do projektu – mówi Violetta Suwała-Musielak, wicedyrektorka Szkoły Podstawowej nr 30.

Kategorie:

Udostępnij ten artykuł:

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która to zrobi.

Dodaj komentarz

Możliwość komentowania dostępna jest tylko po zalogowaniu. Załóż konto lub zaloguj się aby móc pisać komentarze lub oceniać komentarze innych.
Reklama

envicon 2023 ad1a

Te artykuły mogą Cię zainteresować

Przejdź do Woda i ścieki
css.php
Copyright © 2023