1 / 3

W Krakowie w nocy z czwartku na piątek doszło do poważnej awarii wodociągowej. W wyniku rozszczelnienia rury o średnicy 0,5 m woda zalała skrzyżowanie ul. Opolskiej z al. 29 Listopada. Awaria ma zostać usunięta do godz. 13:00.

Do pęknięcia rury doszło na ul. Opolskiej pod jezdnią przy estakadzie nad al. 29 Listopada. Jak informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa, brak jest możliwości wykonania lewo- i prawoskrętu z ul. Opolskiej w al. 29 Listopada. Przejazd ul. Opolską w kierunku Nowej Huty możliwy jest tylko estakadą im. Generała Tadeusza Rozwadowskiego.

– Do awarii doszło o godzinie 1:30. Na miejsce niezwłocznie wysłano dwa Pogotowia Wodociągowe i samochody specjalistyczne – czytamy w komunikacie krakowskiego MPWiK.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie informuje, że linie autobusowe nr 132 i 172 omijają przystanek „Opolska Estakada” w kierunku Nowej Huty. Natomiast linie nr 169, 217, 247 i 469 kursują estakadą, ul. Lublańską i zawracają na rondzie Polsadu, aby wrócić na swoje stałe trasy w kierunku Bibic, Górki Narodowej i Węgrzc.

Czytaj więcej

Skomentuj