W parkowych stawach w stolicy trwa odłów gatunków inwazyjnych. Pojawił się nowy gatunek obcy – żółw ozdobny, a także inwazyjny przedstawiciel flory – pistia rozetkowata. Przy stawach, gdzie prowadzone są prace można zobaczyć tablice informacyjne dotyczące wspomnianych gatunków inwazyjnych.
Do samorządów w Łódzkiem trafi 6 mln zł z budżetu województwa na renowację zbiorników wodnych, aby zapobiec skutkom suszy rolniczej. Ten region jest jednym z najbardziej narażonych na to zjawisko w kraju. Na wsparcie może liczyć 40 gmin i powiatów.
Nabór wniosków o dofinansowanie instalacji do zbierania i wykorzystywania deszczówki przy domach jednorodzinnych rozpocznie się 22 czerwca. W ramach programu Mikroretencja właściciele nieruchomości będą mogli uzyskać do 8 tys. zł wsparcia.
Samorządowa spółka Aquanet pozyskała 171 mln zł dofinansowania z UE na modernizację i rozwój infrastruktury wodociągowej. W poniedziałek w Poznaniu podpisano w tej sprawie umowę z przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomił dwa nabory wniosków dotyczące renaturyzacji czyli przywracania naturalnych funkcji rzek, jezior, mokradeł i dolin rzecznych. Na ten cel przeznaczono łącznie 410 mln zł z Funduszy Europejskich.











