Setka dzieci weźmie udział w darmowym kursie żeglarstwa. Jest to możliwe dzięki wsparciu Wodociągów Kieleckich dla uczniowskiego klubu sportowego. Zapisy już ruszyły, pierwszy kurs w sierpniu.

O ogólnopolskim programie Polsailing, który trafi do Kielc, mówili kilka dni temu podczas konferencji prasowej nad Zalewem Kieleckim Henryk Milcarz, prezes Wodociągów Kieleckich i Andrzej Kosmala, prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Zalew Kielce”.

– Udzieliliśmy wsparcia klubowi „Zalew Kielce”, bo chętnie pomagamy dzieciom i młodzieży, szczególnie inicjatywom związanym z wodą. Cieszę się, że tak szybko nasza pomoc przyniosła konkretne efekty – mówił Henryk Milcarz.

Dzięki wsparciu Wodociągów Kieleckich klub „Zalew Kielce” uzyskał wkład własny do ogólnopolskiej akcji popularyzacji i nauki żeglarstwa dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat Polsailing. Nad Zalewem Kieleckim prowadzonych będzie 10 pięciodniowych kursów wiosłowania i żeglowania na łodzi Optimist. Zajęcia trwają trzy godziny dziennie, od poniedziałku do piątku, w jednej grupie jest 10 dzieci.

Organizatorzy chcą przeszkolić 10 grup, a więc w sumie 100 dzieciaków. Kurs jest bezpłatny, ubezpieczenie NNW kosztuje 20 zł. Niepotrzebna jest umiejętność pływania – dzieci na wodzie mają zawsze założone kapoki a żaglówki są niezatapialne. Uczestnicy dostają bezpłatne książki „ABC Optimista” oraz certyfikat umiejętności (wiosłowanie, węzły, zwroty itd.).

Źródło: woda-scieki.com

Czytaj więcej

Skomentuj