27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Fundację WOŚP można jednak nadal wspierać poprzez aukcje w Internecie. Wśród nich znajdują się także licytacje zorganizowane przez przedsiębiorstwa wodociągowe. W tym roku przekazano na aukcję m.in. ślub w łódzkim zbiorniku wody.

Pomimo, że tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, datki można przekazywać przez cały rok. Trwają jeszcze aukcje Allegro dla WOŚP, można nadal wysyłać SMS oraz wpłacać bezpośrednio środki na konto.

W obliczu tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce podczas tegorocznego 27. finału WOŚP, w mediach społecznościowych pojawiły się apele, aby wesprzeć fundację ze wzmożoną siłą.

Narodziła się m.in. akcja “#dubel27”, której założeniem jest zebranie jeszcze większej sumy pieniędzy na aukcjach internetowych czy zrobienie drugiego, pięknego finału tegorocznej Orkiestry.

Wodociągi otwierają serca i obiekty

Jak co roku w zbiórkę funduszy dla WOŚP włączyły się przedsiębiorstwa wodociągowe. Nadal można wylicytować m.in. ślub w Podziemnej Katedrze na Stokach w Łodzi udzielony przez prezydent Łodzi Hannę Zdanowską oraz spacer z przewodnikiem po zabytkowym zbiorniku wody pitnej. Możliwość zawarcia związku małżeńskiego w zbiorniku wody pitnej należącym do ZWiK w Łodzi cieszy się sporym zainteresowaniem, licytacja przekroczyła już kwotę 3400 zł.

Wycieczka po wodociągach w Warszawie

Również warszawskie MPWiK wsparło zbiórkę pieniędzy dla WOŚP. Przedsiębiorstwo w ramach aukcji internetowych zaoferowało m.in. zwiedzanie wyjątkowego miejsca w Warszawie, jakim jest Stacja Filtrów. Zwiedzający będą mogli zobaczyć m.in.: muzeum wodociągów i kanalizacji, XIX-wieczną wieżę ciśnień, najstarszy filtr powolny z 1886 roku oraz Zakład Filtrów Pospiesznych z lat 30. ubiegłego wieku. Ponadto w trakcie dwugodzinnej wycieczki będzie można napić się warszawskiej kranówki.

Poza wycieczką warszawskie wodociągi przeznaczyły na licytacje albumy „Wodociągi Warszawskie XXI wieku”, porcelanowe zestawy do herbaty, szklanki z logo „warszawska kranówka” czy zestawy dla dwojga na warszawską kranówkę (szklanki, karafka).

Czytaj więcej

Skomentuj