W wieku 44 lat zmarł w czwartek prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder. “Są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać; przed chwilą taką dostałem” – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Krzysztof Balawejder był prezesem wrocławskiego MPK od kwietnia 2019 r.; wcześniej był wieloletnim prezesem spółki Polbus; pracował też w Ministerstwie Skarbu.

O śmierci prezesa MPK poinformował m.in. prezydent Wrocławia Jacek Sutryk we wpisie na swoim profilu w mediach społecznościowych. “Ten sam rocznik co ja. Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem – tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta; zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom” – napisał Sutryk.
Prezydent Wrocławia napisał też, że “są wiadomości, których nigdy nie chciałoby się otrzymać”. “Przed chwilą taką dostałem. Z nieopisanym bólem i poczuciem wielkiej straty żegnam dziś Krzysztofa Balawejdera (…) Krzysiu, to był zaszczyt pracować razem z Tobą. Żegnaj Przyjacielu…” – napisał Sutryk.
Ze smutkiem informujemy, że zmarł Prezes Zarządu MPK we Wrocławiu Krzysztof Balawejder.

Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic

–  Super obywatel Wrocławia. Super Prezes. Super kibic. Oddany miastu bezgranicznie. Wyraźny zawsze i z charakterem, czyli tak jak w życiu trzeba. Zmienił oblicze naszego MPK i miasta, dbający o pracowników. Zawsze mądrze lojalny ważnym sprawom – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

———–
Krzysztof Balawejder miał 44 lata, urodził się 19 października 1978 roku we Wrocławiu. Ukończył politologię na Uniwersytecie Wrocławskim, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Spraw Społecznych UWr.
Od 6 maja 2019 roku był Prezesem Zarządu MPK, który niezwykle skutecznie realizował miejskie programy związane z komunikacją miejską. Od trzech lat MPK – pod okiem Prezesa Balawejdera – przeprowadzało TORYwolucję, czyli program kompleksowych remontów wrocławskich torowisk (nazwę wymyślił osobiście). W tym czasie spółka przeznaczyła na zakup nowego taboru ponad miliard złotych, a także wyremontowała ponad 40 tramwajów i rozpoczęła modernizację zajezdni. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania Krzysztofa Balawejdera.
Prywatnie – wierny kibic wrocławskich klubów i oddany społecznik, w ostatnim roku niezwykle mocno zaangażowany w pomoc uchodźcom z Ukrainy.
W latach 2012-2018 Krzysztof Balawejder był Prezesem Zarządu POLBUS-PKS we Wrocławiu, wcześniej związany m.in. z Ministerstwem Skarbu i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.

Czytaj więcej

Skomentuj