Pożary w Australii kolejny raz potwierdzają, jak cennym surowcem jest woda. W akcję pomocy włączyło się wrocławskie Hydropolis – centrum wiedzy poświęcone wodzie, które przygotowało specjalne zwiedzanie z którego dochód przekaże na walkę z pożarami.

Na sobotę, 11 stycznia MPWiK we Wrocławiu przygotowało specjalną propozycję edukacyjną. Podczas oprowadzania po Hydropolis, które zaplanowano na godzinę 18.00, w  przewodnicy zwrócą szczególną uwagę na zmiany klimatyczne, które są jedną z przyczyn pożarów i mają duży wpływ na wymieranie gatunków.

W trakcie półtoragodzinnego spotkania edukatorzy wyjaśnią m.in., dlaczego Australia płonie, jakie będą skutki tej katastrofy dla nas wszystkich oraz co wspólnego z pożarami ma zmiana koloru lodowców w Nowej Zelandii.

– Działamy lokalnie, ale myślimy globalnie, dlatego głośno chcemy mówić o tak ważnym temacie. Zdajemy sobie sprawę, że nasza pomoc ma wymiar symboliczny, ale kropla drąży skałę. Gdzie, jeśli nie w Hydropolis, podkreślać, jak ważna jest woda dla naszej planety i jakie mogą być skutki jej braku – mówi Wiola Samborska, menedżerka centrum wiedzy o  wodzie.

Bilety-cegiełki kosztują 27 zł, a całość dochodu z tego wydarzenia zostanie przekazana na pomoc Australii.

Czytaj więcej

Skomentuj